5 fajnych funkcji telefonu komórkowego

0
897

Świat staje się coraz mniejszy … dosłownie! Dawne gadżety miały pewną obecność w domu, ale dziś większość skurczyła się, aby zmieścić się w dłoni. Technologia przeszła długą drogę od czasów Aleksandra Grahama Bella i Thomasa Alvy Edisona. W dzisiejszym szybkim świecie „wielozadaniowość” jest mantrą dla gadżetów i ludzi. Na przykład dzisiejsze telefony komórkowe to potężne urządzenia z wieloma funkcjami, które można włożyć do kieszeni ulubionych jeansów do przytulania.

Na początku telefony komórkowe służyły jedynie do wykonywania połączeń. Dziś producenci telefonów komórkowych rywalizują ze sobą, wprowadzając przez cały czas bogate w funkcje telefony komórkowe. Oto lista niektórych z najfajniejszych funkcji dostępnych dziś w telefonie komórkowym:

1. Aparaty: Telefon z aparatem został wynaleziony w 1997 roku i obecnie stanowi 85% całej sprzedaży telefonów komórkowych w Stanach Zjednoczonych. Istnieją dwa rodzaje aparatów dostępnych w telefonach komórkowych, są to VGA i cyfrowe. Technologia Camera Mobile zaszła tak daleko, że ludzie mogą teraz nawet robić filmy mobilne za pomocą swoich telefonów. Telefony komórkowe z aparatami fotograficznymi umożliwiają robienie zdjęć i nagrywanie filmów w dowolnym miejscu i czasie. Następnie możesz przenieść te obrazy i filmy na komputer w dogodnym dla siebie czasie.

2. Muzyka: dzięki obecnym modelom telefonów komórkowych możesz słuchać ulubionych utworów w ruchu. Obecnie telefony komórkowe mogą przechowywać i odtwarzać większość formatów muzycznych, w tym MP3 i .wav. W rzeczywistości możesz nawet dostroić się do wybranych stacji radiowych w telefonie komórkowym i cieszyć się nieprzerwanymi godzinami muzycznej nirwany.

3. Biznes: Wiele modeli telefonów komórkowych zostało dostosowanych do potrzeb podróżującego biznesmena. Funkcje obejmują osobisty organizer, kalendarze, notatki, przypomnienia, e-maile itp.

4. Łączność: Najnowsze modele telefonów komórkowych oferują wiele funkcji łączności bezprzewodowej, takich jak Bluetooth, podczerwień itp. Bluetooth to oprogramowanie, które pozwala łącz i wymieniaj różne pliki z dowolnym telefonem komórkowym z funkcją Bluetooth w promieniu około 10 metrów. Można to również wykonać za pomocą funkcji podczerwieni, tylko w tym przypadku porty podczerwieni obu telefonów muszą być wyrównane, aby mogła nastąpić wymiana. Telefon komórkowy może nawet działać jako modem bezprzewodowy do komputera, a nawet surfować po Internecie za pomocą funkcji GPRS na samym telefonie komórkowym.

5. Wygląd: Oprócz wielu zaawansowanych funkcji telefony komórkowe są dostępne w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach. Kolory mogą wahać się od uroczego różu do jaskrawej czerwieni, od prostej matowej czerni po efektowny chrom. Zmienił się nawet sposób obsługi klawiatur tych telefonów. Oprócz różnych wzorów klawiatury z różnymi opcjami podświetlenia, możesz kupić sobie różne style telefonów komórkowych, od zwykłych po klapki i suwaki.

Jakkolwiek na to nie spojrzysz, telefony komórkowe stają się coraz mniejsze, cieńsze, szybsze i inteligentniejsze. Jest taki, który pasuje do każdego budżetu, kieszeni i osobowości. Wybierz jeden dla siebie i odkryj zupełnie nowy świat technologii telefonii komórkowej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.