Innowacje nigdy nie kończą się w branży mobilnej

0
809

Zawsze pamiętaj, że ktoś gdzieś tworzy produkt, który sprawi, że Twój produkt stanie się przestarzały – Georges Doriot

Jak mówi przysłowie, od Motorola Dyna-Tac z 1973 r. Po Nokia N-95 z 2007 r., Telefon komórkowy technologia ewoluowała bardziej w ciągu ostatnich trzech dekad niż technologia komputerowa w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat. Liczba telefonów komórkowych przewyższa liczbę ludności w 30 krajach (według Informat Telecoms and Media), a 80% dzisiejszej populacji może mieć dostęp do usług telefonii komórkowej lub komórkowej.

Technologie telefonii komórkowej są ograniczone, jednak z drugiej strony rośnie liczba producentów telefonów komórkowych i dostawców usług telefonii komórkowej. Dlatego dziś telefony komórkowe są najtańszym środkiem komunikacji.

Obecnie telefony komórkowe są tak łatwe do zdobycia, że ​​większość ludzi na całym świecie ma to na sobie. Konkurencja między dostawcami usług telefonii komórkowej w zakresie oferowania usług telefonii prepaid spowodowała jeszcze większy wzrost penetracji telefonów komórkowych w krajach rozwijających się i bardziej rozwiniętych.

Dzisiaj telefony komórkowe są nie tylko środkiem komunikacji. W połowie lat 80. wiadomości tekstowe stały się funkcją o wartości dodanej. Ponadto zauważono również, że w Japonii ludzie używają telefonów komórkowych do płacenia rachunków, podczas gdy gdzie indziej na świecie, używają telefonów komórkowych do przeglądania Internetu, aby sprawdzać wiadomości e-mail, a nawet wysyłać wiadomości błyskawiczne.

Obecnie telefony komórkowe, które mogą robić zdjęcia i nagrywać klipy wideo, są normą. W rzeczywistości telefony komórkowe, które mogą komunikować się z innymi urządzeniami elektronicznymi za pośrednictwem technologii Bluetooth, nie są już nowościami. Dlatego dziś telefony komórkowe są rzeczywiście urządzeniami komunikacyjnymi typu „wszystko w jednym”, które mogą przechowywać numery kontaktowe, mają gadżety rozrywkowe z wbudowanymi aparatami cyfrowymi, urządzeniami dostępu do Internetu oraz komputerem osobistym.

Ostatnio głównymi technologiami telefonii komórkowej są GSM i CDMA. GSM oznacza Global System of Mobile Communications, który dzięki swojej standardowej zgodności zapewnia użytkownikom roaming na całym świecie. Ktoś kupujący telefon komórkowy w Wielkiej Brytanii może korzystać z tego samego telefonu w Japonii i odbierać połączenia na ten sam numer, co abonent w Wielkiej Brytanii. EGPRS lub EDGE to rozszerzenie systemu GSM, który jest wykorzystywany do szybkich wideokonferencji i dostępu do Internetu.

Z drugiej strony technologia CDMA zapewnia czystość głosu i szybszy transfer danych. CDMA nie jest jednak stosowany w niektórych regionach świata, takich jak Unia Europejska, co czyni go praktycznie bezużytecznym, jeśli korzysta z roamingu międzynarodowego. Technologie CDMA i GSM są dostępne w krajach takich jak Indie, podczas gdy w większości krajów możesz mieć tylko jeden wybór. GSM jest jedynym standardem dostępnym w całej UE, ale ludzie muszą polegać wyłącznie na CDMA podczas podróży do Japonii lub Korei Południowej.

Telefony komórkowe działają dziś od 20 USD do 10000 USD. Dzięki funkcjom od rozmowy do przesyłania wiadomości, nagrywania muzyki i filmów, przesyłania plików, sprawdzania poczty e-mail, przeglądania ulubionych witryn i wysyłania wiadomości błyskawicznych. Rzeczywiście, te telefony robią wszystko, co można sobie wyobrazić. To właściwie zestaw komputerów w kieszeni! Zobaczymy, co mogą zaoferować przyszłe telefony komórkowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.