Jak wybrać dobry serwis GSM?

0
580

Kilkanaście lat temu serwisy GSM były bardzo popularne ze względu na dużą podatność telefonów komórkowych na różnego rodzaju usterki. Obecne smartfony są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie i jakby nieco bardziej odporne na problemy techniczne, ale wciąż serwisy zajmujące się telefonami komórkowymi są bardzo oblegane. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy czym charakteryzuje się dobry serwis smartfonów. Innymi słowy przedstawiamy garść wskazówek dla każdego kto poszukuje serwisu GSM i nie wie na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Fachowość i specjalistyczna wiedza to podstawa

Po pierwsze, najważniejsza jest fachowość i specjalistyczna wiedza na temat naprawy telefonów. Dobrze, gdy dany punkt GSM (np. serwis GSM Gdańsk Wrzeszcz) dysponuje własnym specjalistą oraz jest w stanie we własnym zakresie pozyskać części zamienne. Niestety wiele serwisów działa na takiej zasadzie, że na miejscu wykonuje wyłącznie proste naprawy natomiast w przypadku bardziej skomplikowanych napraw telefon jest wysyłany do zaprzyjaźnionego serwisu a klient musi się liczyć z wysoką marżą, którą nalicza sobie salon, do którego telefon został oddany. Często już po wejściu do salonu po zamienieniu kilku zdać widać, czy mamy do czynienia ze specjalistą czy z osobą, która została zatrudniona do obsługi klienta i nie bardzo ma pojęcie o naprawie smartfonów.

Obsługa klienta

Obsługa klienta to coś więcej niż miła kurtuazyjna rozmowa pomiędzy sprzedawcą a klientem. Najlepiej, gdy po oddaniu telefonu do serwisu można liczyć na otrzymanie telefonu zastępczego. Ponadto, mile widziane jest jasne ustalenie terminu naprawy oraz ustalenie tego na jaki okres obowiązuje gwarancje na wykonane usługi.

Uczciwa cena

Ceny za usługi serwisowe bywają zróżnicowane. Niektóre salony GSM mają ceny rynkowe a niektóre nieco zawyżają cennik. Dlatego jeśli planujemy poważniejszą naprawę telefonu to warto zapytać w kilku punktach i tym samym rozpoznać jaka cena jest mniej więcej rynkowa.

Podsumowując, wybranie rzetelnego serwisu GSM nie jest zadaniem prostym, ale jak najbardziej możliwym, bo na rynku są serwisy, które oferują usługi dobrej jakości. Niemniej jednak przy wyborze specjalisty do naprawy smartfona warto zachować ostrożność, gdyż nie każdy serwis jest prowadzony przez prawdziwych pasjonatów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.